Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapDC Comics frpgLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az FRPG-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Könyvek 296245150474wildcat..........Könyvek Teenansrobindccomicssup..........Könyvek Batmanvsbanecolorsbymar
Egy a marvel képregények világában játszódó frpg, ahol világméretű gondok burjánzanak napról-napra. Asgardiak, skrullok, mutánsok, szuper-humánok vívják harcukat a jó ügy érdekében. A honlap újra indult, és csak rád vár, hogy részt vegyél a híres sorozat által alkotott világban, ahol új kalandok várnak rád. Találkozz Superman ellenségeivel, és vedd fel velük a harcot csapatban, vagy egyénileg. Metropolis csak rád vár!
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span
Könyvek 39843828 Könyvek 79830643

 

 Könyvek

Go down 
+7
Kurt Bozek / Griff
Batman
Teodor Black
The Painter
Sheodon
Kawada O-Sawa "Kenjö"
Adam Stamford
11 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Adam Stamford
Bűnüldöző
Adam Stamford


Hozzászólások száma : 141
Join date : 2010. Jun. 21.
Age : 33
Tartózkodási hely : Mögötted!

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeSzomb. Aug. 14, 2010 8:23 pm

Ajánlások, leírások, kritikák, kedvencek, megjelenések és még minden, ami könyv.
Vissza az elejére Go down
Kawada O-Sawa "Kenjö"
Bűnüldöző
Kawada O-Sawa


Hozzászólások száma : 15
Join date : 2010. Aug. 02.
Tartózkodási hely : Gotham City

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeSzomb. Aug. 14, 2010 11:56 pm

Hali

Fuuuu nagyon sok könyvet tudnék ajánlani Razz kezdetnek talán

- Dűne Univerzum (14 vaskos könyv)
- Végjáték
- Császári Vér
- Hellraiser(ek) (Clive Barker tolmácsolásában)
- H.P. Lowecraft összes műve
- Isaac Asimov teljes univerzuma de azon is belül a Acélbarlangok és a Mezítelen nap

Kezdetnek ennyi Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://darkage.hu/news.php
Sheodon
Bűnüldöző
Sheodon


Hozzászólások száma : 117
Join date : 2010. Jul. 10.

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeVas. Aug. 15, 2010 3:52 pm

Sajnos a legtöbb könyv, amit ajánlanék, az szerencsétlen módon nem jelent meg itthon. Akik szeretik a Star Wars univerzumot, keressenek rá az "Old Republic" Era-ra, mert egyrészt az a legjobb korszak, másrészt a történetekben a karakterek nagyon jól meg vannak alkotva, és maga a történetvezetés is kiváló. És itt jegyezném meg, hogy aki játszott esetleg a KotOR-ral, annak is jelent meg könyvváltozata. Smile
Vissza az elejére Go down
The Painter
Gaztevő
The Painter


Hozzászólások száma : 52
Join date : 2010. Jul. 21.

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeVas. Aug. 15, 2010 4:41 pm

Én a Warhammer könyveket, azon belül is a Felix and Gotrek részeket ajánlom a fantasy rajongóknak. A másik nagy kedvencem, szintén fantasy kategória azok a Káosz könyvek, de csakis kizárólag Skandar Graun "kalandjai" . Akik ismerik a sorozatot azok értik miért van idézőjelben Razz .

Aztán most másik nagy kedvenceim Leo Kessler és Simon Scarrow könyvei. Leo Kessler azért, mert könyvei a német átlag, esetleg egy egy tiszt szerepét mutatja be a II. vh. során. Simon Scarrow pedig a Sas árnyékában illetve annak a folytatásaival szerettette meg magát velem. Ezek római kori könyvek, akit érdekel ez a kultúra annak nagyon tudom ajánlani.

És végül, de nem utolsó sorban az Alkonyat sorozat. Most lehet fújjolni, buzizni, meg minden, de szerintem akkor is jó könyv. Jó, én is úgy ültem le hozzá, h ez egy lányregény, de aztán magával ragadott a story. Jó írónő ez a Stephanie Meyer.
Vissza az elejére Go down
Adam Stamford
Bűnüldöző
Adam Stamford


Hozzászólások száma : 141
Join date : 2010. Jun. 21.
Age : 33
Tartózkodási hely : Mögötted!

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeVas. Aug. 15, 2010 4:55 pm

Miért fújolnánk és buziznánk?

Én rajongója vagyok az Alkonyat-sorozatnak.
Vissza az elejére Go down
The Painter
Gaztevő
The Painter


Hozzászólások száma : 52
Join date : 2010. Jul. 21.

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeVas. Aug. 15, 2010 4:58 pm

Volt már rá példa....

De örülök, h hetero létemre nem csak én vagyok így vele Very Happy
Vissza az elejére Go down
Teodor Black
Bűnüldöző
Teodor Black


Hozzászólások száma : 156
Join date : 2010. Aug. 03.
Age : 34
Tartózkodási hely : Pécel

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeVas. Aug. 15, 2010 10:21 pm

The Painter, ízlések és pofonok. De egy képet muszáj megosztanom veletek:
Könyvek Vampirokhttp://www.demotivalo.com/vampirok/

Stephen Kinget ajánlanám mindenkinek, azok közül is a Csontkollekció-t, ami telis-tele van novellákkal,mint például a nemrég megfilmesített A köd.Utána önálló műként a Tortúra, filmben még tetszett a Halálsoron.Aki viszont a fantasy-t szereti,annak a Setét torony sorozat a kihagyhatatlan.
Vissza az elejére Go down
The Painter
Gaztevő
The Painter


Hozzászólások száma : 52
Join date : 2010. Jul. 21.

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeHétf. Aug. 16, 2010 12:50 pm

Hehe ez jó ez a kép Very Happy De kinek a pap, kinek a papnő. A Stephen King könyvek tényleg jók. Magyar írók közül Rejtő Jenőt (bár szerintem már mindenki olvasott Rejtő könyvet) és Wass Albertet tudom ajánlani, különösen a 13 almafát és az Elvásik a veres csillagot
Vissza az elejére Go down
Teodor Black
Bűnüldöző
Teodor Black


Hozzászólások száma : 156
Join date : 2010. Aug. 03.
Age : 34
Tartózkodási hely : Pécel

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeHétf. Aug. 16, 2010 12:59 pm

Wass Albertről csak visszajelzések vannak meg, de mindenki csak dicséri. Majd most olvasom el az Adjátok vissza a hegyeimet! alkotását, bár megmondom az őszíntét, ha tudom, hogy magyar az író, akkor nehezebben olvasom el. Pedig nagyon jók vagyunk az írásban, de Leslie L. Lawrence(Lőrincz L. László) is ezért ír más néven, mert a magyar név nem kellendő. pale
Vissza az elejére Go down
Batman
Admin
Batman


Hozzászólások száma : 1162
Join date : 2010. May. 03.
Age : 32
Tartózkodási hely : Mindenhol egyszerre.

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeHétf. Aug. 16, 2010 1:05 pm

Nem olvastam sok könyvet, talán szégyenemre mondhatom, főlegf az utóbbi időkben. De amiket igen, azokat mind megérte, és csak ajánlani tudom Persze ha valaki szereti a vallási témát, és a vámpírokat.

-Rózsafüzér húsz titokkal (nagyon nehezen tudtam értelmezni, de jó könyv)
-A biblia titkai
-Anita Blake, vámpírvadász
-Bűnös Vágyak
-A Nevető Holttest
-A Kárhozottak Cirkusza
-A Nevető Holttest

Továbbá az első könyvek amiket nem kötelező olvasmány címen gyilkoltam le:
Gyűrűk Ura (I.-III.) és a Hobbit

Viszont még meg kell említenem, hogy bár nem olvastam Rejtő Jenő könyveket de már régóta tervbe vannak, csak úgy mint a Jules Verne regények.

Jó dolog az olvasás, és nyálazni a lapokat! Fejleszti a szókincset, ráadásul választékossá teszi az emberek beszédét!
Vissza az elejére Go down
https://dccomicsfrpg.hungarianforum.net
The Painter
Gaztevő
The Painter


Hozzászólások száma : 52
Join date : 2010. Jul. 21.

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeHétf. Aug. 16, 2010 1:16 pm

Teodor Black: Ez sajnos így igaz Sad . Adjátok vissza a hegyeimet! című könyv is zseniális, de az előbb leírt két mű számomra a favorit. Lőrincz L. Lászlótól én csak a Kilenc csontfarkast olvastam, nem volt rossz, de nem nőtte magát a szívemhez.

Batman: Rejtő könyvekből a Piszkos Fred, a kapitány című könyvet ajánlom elsőnek. Ez egy sorozatnak az első része, mely Fülig Jimmy-vel és a címszereplővel foglalkozik első sorban. De vannak még felejthetetlen mellék szereplők is (példának okáért Wagner úr) . Szóval tényleg csak ajánlani tudom, számomra nem okozott csalódást.
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Admin
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2010. Aug. 12.
Age : 36
Tartózkodási hely : Otisburg; Gotham City

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeHétf. Aug. 16, 2010 2:48 pm

Ha már Batman Tolkien-nél tartasz akkor mindenképp olvad el a Szilmarillokkat is. Az tényleg kihagyhatatlan. King-et annyira nem szeretem, mondjuk mert mindig Lovecraft-hoz hasonlítom, az ő írásai meg klasszisokkal jobbak.

Én inkább a fantasy stílust szeretem, úgyhogy teljesen Skandar imádó vagyok, és aki még nem olvasott Terry Pratchet-től semmit az azonnal üljön neki valamelyik Korongvilágos könyvének.
Vissza az elejére Go down
Teodor Black
Bűnüldöző
Teodor Black


Hozzászólások száma : 156
Join date : 2010. Aug. 03.
Age : 34
Tartózkodási hely : Pécel

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeHétf. Aug. 16, 2010 3:07 pm

King nagyon részletesen ír, ezért kicsit fárasztó. A Bilincsben-t nem olvastam el, mert a szitu egy ágyon játszódik 600 oldalon keresztül. Oldalak vannak arról, hogy a csaj milyen kényelmetlenül fekszik. De a végkifejlett mindenféleképpen megéri.
Vissza az elejére Go down
Michael White
Védelmező
Michael White


Hozzászólások száma : 167
Join date : 2010. Jul. 15.

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeKedd Aug. 17, 2010 5:49 pm

Az én kedvenc könyveim Vámpír-könyvek és a Démonvilág- sorozatok, Darren Shan írta őket. Igaz, gyereksorozatban jelent meg, mint a Harry Potter, de szerintem nem annyira észrevehető, bátran ajánlom mindenkinek. (Kivéve a filmet, az... hú, ne nézzétek meg. Teljesen más, mint a könyvek.)
Még az Alien- és Predator-könyveket gyűjtöm, nagyon érdekelnek az ilyen szörnyikék.
Kedvenc írót nem igazán tudok mondani... Talán Stephany és Steve Perry, meg Darren Shan.
Anita Blake-ből nekem megvan a Bűnös vágyak meg A kárhozottak cirkusza, de annyira nem jött be, nem tetszett, hogy a főszereplő mindenkinél mindent jobban tud, meg kioktatja még a nála sokkal jobb vadászt is. Az ilyet nem szeretem, ezért sem jöttek be annyira a Lőrinc L. könyvek, pedig anyámnak megvan mind.
A Rejtő-könyvek nekem is tervbe vannak véve, de még nagyon távoliak.
Én most olvasom az Alkonyatot, az első könyv felénél tartok, de eddig nem értem, mi ez a nagy mizéria körülötte, s eddig úgy vagyok vele, hogy ha ezzel végzek, nem kezdek bele a másodikba. És az sem jött le eddig, mit eszik mindenki Edward-on, mert szerintem állandóan csak hülyén vigyorog, néha meg bekomolyodik (igaz, pasi vagyok, de akkor is). Szóval számomra ez az egész eddig nagy talány. Légyszi mondjátok el, nektek mi tetszik benne, hátha megértem. confused
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Admin
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2010. Aug. 12.
Age : 36
Tartózkodási hely : Otisburg; Gotham City

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeSzer. Aug. 18, 2010 3:00 pm

Ha a vámpír könyveket szereted és a mangát esetleg nem veted meg akkor ajánlom neked a D a vámpírvadászt, egy isteni képregény és filmnek se utolsó. A fő erénye hogy nincsenek benne olyan nyálas szerelmes vámpírok és vérfarkasok mint ami mostanában "divat".
Vissza az elejére Go down
Joker
Mesélő
Joker


Hozzászólások száma : 352
Join date : 2010. May. 11.
Tartózkodási hely : Gotham City

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeSzer. Aug. 18, 2010 3:26 pm

Én Darrentől a vámpírkönyveket kiolvastam anno:) de a démonon kiakadtam az első végén mikor

SPOLER

az epikus csata az, hogy lesakkozza a démon nagy úrat.
Vissza az elejére Go down
Kawada O-Sawa "Kenjö"
Bűnüldöző
Kawada O-Sawa


Hozzászólások száma : 15
Join date : 2010. Aug. 02.
Tartózkodási hely : Gotham City

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeSzer. Aug. 18, 2010 9:40 pm

Michael White írta:

Szóval számomra ez az egész eddig nagy talány. Légyszi mondjátok el, nektek mi tetszik benne, hátha megértem. confused

Hy

Sajnos én sem tudom eloszlatni a homályt mivel Én személy szerint nem tartom IGAZI personal horror ne adj isten vámpíros műfajnak sem az Alkonyat sem az Anita Blake dömpinget, mindkét vonulatban csak divatból van természetfeletti....... Szerintem. Köszönöm de akkor inkább maradok a old scool Ragyogásnál és Clive Barker regényeinél Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://darkage.hu/news.php
Michael White
Védelmező
Michael White


Hozzászólások száma : 167
Join date : 2010. Jul. 15.

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeSzer. Aug. 18, 2010 10:57 pm

D-ből láttam a filmet, igaz angol felirattal, ami sokat nem segített, meg húgomnak megvan dvd-n, de valahogy nem visz rá a lélek. Nem tetszett, amit láttam elsőnek. Embarassed
JOker: Nekem tetszett. Szeretek sakkozni, van is egy ezüstérmem. (Jól van na, csak ezüst. Embarassed ).
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Admin
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2010. Aug. 12.
Age : 36
Tartózkodási hely : Otisburg; Gotham City

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeKedd Aug. 31, 2010 5:26 pm

Na akkor még az elvetemült Fantasy fanoknak ajánlom az Idő Kereke sorozat majd több mint egy tucat könyvét. Ami aztán tényleg egy elborult világ, és szentem elég jól ki is van találva. Mondjuk a sorozat könyvei között van színvonal különbség, de átlagban nézve olvasható, és egyedi stílust képvisel. Mindenkinek ajánlom a könyvespolc fantasy részlegének egy éke lesz ha megveszitek.
Vissza az elejére Go down
Teodor Black
Bűnüldöző
Teodor Black


Hozzászólások száma : 156
Join date : 2010. Aug. 03.
Age : 34
Tartózkodási hely : Pécel

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeSzomb. Nov. 27, 2010 11:07 am

Valaki dobjon infót az Alien könyvekről:D
Vissza az elejére Go down
Rébusz
Mesélő
Rébusz


Hozzászólások száma : 572
Join date : 2010. Sep. 01.

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeSzomb. Nov. 27, 2010 11:13 am

Hát a sima Alien könyvek azok a Nyolcadik Utas a Halál meg ehez hasonlók.

A Predator könyveknek mindig valami hülye címük van, keress rá a gúglön hogy Predator könyyvek.

Ugyanez vonatkozik az AvP könyvekre is, azokból nem sok sorozat van, csak 1-1 könyv, más-más írótól.
Vissza az elejére Go down
Duncan MacFarlane
Bűnüldöző
Duncan MacFarlane


Hozzászólások száma : 172
Join date : 2010. Jul. 18.

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeSzomb. Nov. 27, 2010 12:04 pm

A film regények nagyon jók, jobbak mint a filmek. Smile

A negyedik részt nem olvastam, mert már a filmet is utáltam.

Steve Perry Alien4 trilógiája is tetszett, jobb lett volna ha ezt filmesítik meg. A három rész címei: Idegenek a Földön, Lidérces utazás, Ripley háborúja. Az utolsót nem olvastam, így arról nem tudok véleményt mondani, de az első kettő nagyon hangulatos.
Vissza az elejére Go down
Rébusz
Mesélő
Rébusz


Hozzászólások száma : 572
Join date : 2010. Sep. 01.

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeSzomb. Nov. 27, 2010 12:25 pm

Nekem az Alien filmekből csak az 1-2 tetszett, a Predátor volt mindig is a kedvencem, meg az AvP 1.

A könnyvekből is inkább ez a kettő jön át, főleg az, ahol a Predátorok szemszögéből látjuk a könyvet.

Ami nekem nagyon bejött könyv, az egy 3 részes sorozat:

Aliens vs. Predator: A Préda
- II - A Vadász bolygója
Háború
Vissza az elejére Go down
Michael White
Védelmező
Michael White


Hozzászólások száma : 167
Join date : 2010. Jul. 15.

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimePént. Dec. 03, 2010 4:11 pm

Milyen infó kék Alien-könyvekről Teo? Nekem sok van, hátha segíthetek. Wink
Vissza az elejére Go down
Teodor Black
Bűnüldöző
Teodor Black


Hozzászólások száma : 156
Join date : 2010. Aug. 03.
Age : 34
Tartózkodási hely : Pécel

Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitimeVas. Dec. 05, 2010 3:06 pm

Háthogy érdemes-e megvenni, kronológiailag kapcsolódnak-e egymáshoz, meg ilyenek!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Könyvek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvek   Könyvek I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Könyvek
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Off részleg :: Társalgó-
Ugrás: