Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapDC Comics frpgLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
A még tapasztalatlan játékosokat kérném, hogy mindenképpen olvassák el az FRPG-ről szóló rövid leírást! Ha az informálódás után is még további kérdésed lenne, nyugodtan keresd fel bármelyik staff tagot. Szívesen útba igazítunk.
Első szerepjátékos élmény 296245150474wildcat..........Első szerepjátékos élmény Teenansrobindccomicssup..........Első szerepjátékos élmény Batmanvsbanecolorsbymar
Egy a marvel képregények világában játszódó frpg, ahol világméretű gondok burjánzanak napról-napra. Asgardiak, skrullok, mutánsok, szuper-humánok vívják harcukat a jó ügy érdekében. A honlap újra indult, és csak rád vár, hogy részt vegyél a híres sorozat által alkotott világban, ahol új kalandok várnak rád. Találkozz Superman ellenségeivel, és vedd fel velük a harcot csapatban, vagy egyénileg. Metropolis csak rád vár!
All Comics
Blateco
HálóZsák
NewGen
Genzo Comics
ComicVine (angol)
</span
Első szerepjátékos élmény 39843828 Első szerepjátékos élmény 79830643

 

 Első szerepjátékos élmény

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Kurt Bozek / Griff
Admin
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2010. Aug. 12.
Age : 36
Tartózkodási hely : Otisburg; Gotham City

Első szerepjátékos élmény Empty
TémanyitásTárgy: Első szerepjátékos élmény   Első szerepjátékos élmény I_icon_minitimeKedd Szept. 07, 2010 9:56 pm

Írd ide hogy mikor és hogyan kerültél először kapcsolatba a szerepjátékkal. Akár papíron akár neten. Mi vitt rá hogy belekezdj, és mi volt az első karaktered ha még emlékszel rá. Mivel kezdted saját gyártmányúval, esetleg már előre elkészítettel? (D&D, Shadowrun stb..)


A hozzászólást Kurt Bozek / Griff összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Dec. 19, 2010 6:57 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Duncan MacFarlane
Bűnüldöző
Duncan MacFarlane


Hozzászólások száma : 172
Join date : 2010. Jul. 18.

Első szerepjátékos élmény Empty
TémanyitásTárgy: Re: Első szerepjátékos élmény   Első szerepjátékos élmény I_icon_minitimeSzer. Szept. 08, 2010 2:51 pm

Nekem az első szerepjátékos élményt a Kaland Játék Kockázat lapozgatós könyvei jelentették. Itt egy jó kis link ezzel kapcsolatban. Amikor már egy csomó könyvet összegyűjtöttem, kitaláltam egy fickót előtörténettel, majd egy általam meghatározott történeti sorrend alapján játszottam a könyvekkel. Persze egy kicsit csaltam, mert az eredeti koncepció szerint minden regényben más hős van, de én egy hőssel vittem végig a könyveket, megtartva a hős varázstárgyait. Tudtomon kívül egy egyszerű szerepjátékot játszottam. Smile

Az első igazi szerepjáték amivel játszottam, az a Shadowrun volt. A maffia egy bujkáló bérgyilkosa volt a karakterem. Mivel nem ismertem a rendszert, a karim elég "táptalan" volt, de jól szórakoztunk mind. A későbbi karaktereim is mókásak voltak (meg táposak is). Már kb. 7 éve volt. Azóta rengeteg rendszert kipróbáltunk már (DnD, Cyberpunk 2020, 7tenger, MAGUS, Káosz rpg, Fallout rpg, World of Darkness, Kult, Star Wars d20, Ghost in the Shell rpg, Call of Cthulhu,), de még mindig a Shadowrun az egyik kedvenc. Jelenleg aktívan Warhammer fantasy rpg-t, Dark Heresy-t, Legend of Five Rings-t és 7tengert játszunk.
Vissza az elejére Go down
Kurt Bozek / Griff
Admin
Kurt Bozek / Griff


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2010. Aug. 12.
Age : 36
Tartózkodási hely : Otisburg; Gotham City

Első szerepjátékos élmény Empty
TémanyitásTárgy: Re: Első szerepjátékos élmény   Első szerepjátékos élmény I_icon_minitimeVas. Dec. 19, 2010 6:56 pm

Akkor én is megosztom veletek, ha már ennyire nem akarja senki leírni.

Réges régen egy messzi-messzi galaxisban unokatestvéremnél olvastam először, az általad is említett Harcos Képzelet játékkönyveket. Akkor még nekem sem volt fogalmam, mit is csinálok de élveztem hogy kitalált világokban bolyonghatok.
Pár évvel rá jött az áttörés, amikor igazán elkezdtem szerep játékozni. Csak egy lökés kellett, hogy elkezdjem, és azóta is csak gurulok lefele a lejtőn. Ami a lökést jelentette, szerintem mindenki által ismert, és szeretett (remélem).:



Miután láttam, jött az ötlet a testvéremmel, "Miért ne csinálnánk mi is egyet?" és csináltunk. Az első verzió egy nagyon egyszerű táblás játékra sikerült, csináltunk papírból táblát, kis karakterkártyákat, és mindent ami kellett hozzá, hogy kézzelfogható legyen a játék. Ezt sokáig játszottuk és fejlesztettük, a táblák nagyobbak lettek, a karakterek mélyültek, de idő kellett hozzá, hogy rájöjjünk nem adja meg a kellő szabadságot, amire szükségünk volt.
Ezt követte a füzetes korszak, a táblákat felváltotta a képzelet játszótere, és elhagytunk minden fizikai hívságot, csak az egyszerű kockásfüzet maradt. Mindent mi találtunk ki, és mindenre képesek voltunk, de még mindig követtük a "High Fantasy"-nek nevezett fajokat (ork, törpe, ember, elf stb), és elméleteket.
Ezt a korszakot a nagykorúság szakította meg Very Happy (ha kifejezhetem így magam) elmentünk egyetemre, főiskolára és kevesebb időnk volt minderre, de felfedeztük az új technikai vívmányok nyújtotta lehetőségeket, és eljött az FRPG-k kora. Very Happy
És most itt vagyok az első igazi FRPG-mben, amit még sok fog követni.
Vissza az elejére Go down
Rébusz
Mesélő
Rébusz


Hozzászólások száma : 572
Join date : 2010. Sep. 01.

Első szerepjátékos élmény Empty
TémanyitásTárgy: Re: Első szerepjátékos élmény   Első szerepjátékos élmény I_icon_minitimeVas. Dec. 19, 2010 7:27 pm

Ezt szépen megfogalmaztad.

Könyves szerepjátékom nekem is volt, fel is dobtam egy régi oldalra, de sajnos már nemtom, hogy hova töltsem fel a műveimet, ezért abbahagytam.

Táblás FRPG-vel még nem próbálkoztam, de ezt a típust nem is játszottam túl sokszor. Volt régebben egy társaságunk, ahol a 'főnök' játékával játszottunk, az ATOM volt, de sajna nem tartott sokáig.

Még sokáig játszottam élőszerepben is, de ez főleg 15 éves korom alatt volt, minél idősebb lettem, annál jobban kezdtem kiszeretni belőle. Eddig az FRPG jött be a legjobban, na meg persze az MMORPG-k.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Első szerepjátékos élmény Empty
TémanyitásTárgy: Re: Első szerepjátékos élmény   Első szerepjátékos élmény I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Első szerepjátékos élmény
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Off részleg :: Társalgó-
Ugrás: